GEÇEN sezon ETTU Kupası’nı müzesine götüren Burs Büyükşehir Belediyespor Kulübü Kadın Masa Tenisi Takımı, ETTU Kadınlar Şampiyonlar Ligi B grubu son maçında konuk ettiği İspanya’nın UCAM Cartegena takımını 3-1 mağlup ederek grubunu lider tamamladı ve çeyrek finale yükseldi.
Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Masa Tenisi Salonu'nda oynanan karşılaşmanın ilk eşleşmesinde yeşil-beyazlıların Hong Kong’lu sporcusu Lee Ho Ching rakibi Matilda Ekholm karşısında setlerde 11-5/11-2 ile 2-0 öne geçmesine rağmen kalan setlerde rakibine 6-11/9-11 ve 8-11 mağlup oldu ve ilk eşleşmede yeşil-beyazlılar 1-0 geriye düştü. İkinci ve üçüncü eşleşmelerde Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü önce Yana Noskova rakibi Zhipei Wang’ı 11-8/11-6/11-8 ile 3-0 geçerek skoru 1-1’e getirirken ardından takım kaptanı Melek Hu rakibi Sara Ramirez’i 11-9/11-7/11-5 ile 3-0 net skorla geçerek takımını 2-1 öne geçirdi.
Maçın son eşleşmesinde yeşil-beyazlılarda Lee Ho Ching rakibi Zhipei Wang’ı 12-10/11-4/9-11/9-11/14-12 ile 3-2 geçmeyi başarırken Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü maçtan 3-1 galip ayrıldı.
Bu sonucun ardından ETTU Kadınlar Şampiyonlar Ligi B Grubunu lider bitirerek çeyrek finale yükselmeyi başaran Bursa ekibinin çeyrek finaldeki rakibi ETTU’nun yapacağı kura çekiminin ardından belli olacak. (DHA)
Group A | |||||
---|---|---|---|---|---|
Sep 29 18:00 CET | KTS Tarnobrzeg | 3 : 0 | TuS Bad Driburg | ||
Oct 13 19:00 CET | CP LYSSOIS LILLE METROPOLE | 1 : 3 | KTS Tarnobrzeg | ||
Oct 20 19:00 CET | TuS Bad Driburg | 1 : 3 | CP LYSSOIS LILLE METROPOLE | ||
Nov 24 19:00 CET | TuS Bad Driburg | 0 : 3 | KTS Tarnobrzeg | ||
Dec 01 18:00 CET | KTS Tarnobrzeg | 3 : 0 | CP LYSSOIS LILLE METROPOLE | ||
Dec 19 19:00 CET | CP LYSSOIS LILLE METROPOLE | - : - | TuS Bad Driburg |
Group B | |||||
---|---|---|---|---|---|
Oct 01 15:00 CET | BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR | 3 : 2 | Linz AG Froschberg | ||
Oct 13 18:00 CET | UCAM Cartagena TM | 1 : 3 | BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR | ||
Oct 21 16:00 CET | Linz AG Froschberg | 3 : 0 | UCAM Cartagena TM | ||
Nov 26 16:00 CET | Linz AG Froschberg | 1 : 3 | BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR | ||
Dec 02 17:00 CET | BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR | 3 : 1 | UCAM Cartagena TM | ||
TBD | UCAM Cartagena TM | - : - | Linz AG Froschberg |
Group C | |||||
---|---|---|---|---|---|
Oct 01 18:00 CET | Dr. Časl | 3 : 1 | ALCL TT Grand-Quevilly | ||
Oct 13 17:00 CET | Szekszard AC | 0 : 3 | Dr. Časl | ||
Oct 20 19:30 CET | ALCL TT Grand-Quevilly | 1 : 3 | Szekszard AC | ||
Nov 24 19:30 CET | ALCL TT Grand-Quevilly | 1 : 3 | Dr. Časl | ||
Dec 03 18:00 CET | Dr. Časl | - : - | Szekszard AC | ||
Dec 19 17:00 CET | Szekszard AC | - : - | ALCL TT Grand-Quevilly |
Group D | |||||
---|---|---|---|---|---|
Oct 01 14:30 CET | TTC Berlin Eastside | 3 : 1 | SKST Mart Hodonin - Stavoimpex | ||
Oct 13 19:30 CET | TT SAINT QUENTINOIS | 0 : 3 | TTC Berlin Eastside | ||
Oct 20 18:00 CET | SKST Mart Hodonin - Stavoimpex | 2 : 3 | TT SAINT QUENTINOIS | ||
Nov 24 18:00 CET | SKST Mart Hodonin - Stavoimpex | 3 : 0 | TTC Berlin Eastside | ||
Dec 01 19:30 CET | TTC Berlin Eastside | 3 : 1 | TT SAINT QUENTINOIS | ||
Dec 19 19:30 CET | TT SAINT QUENTINOIS | - : - | SKST Mart Hodonin - Stavoimpex |
Group B
Place | Team | Played | Matches | W:L | Points |
---|---|---|---|---|---|
1 | BURSA BÜYÜKŞEHİR | 4 | 12:5 | 4:0 | 8 |
2 | Linz AG Froschberg | 3 | 6:6 | 1:2 | 4 |
3 | UCAM Cartagena TM | 3 | 2:9 | 0:3 | 3 |